Детски лиги - резултати од четвртфинални и полуфинални натпревари

Објавено на 25 Мај, 2019 во Вести, Детски лиги


Денес на тренинг центарот Петар Милошевски одиграни четвртфиналните и полуфиналните натпревари од финалниот турнир во ФФМ детските лиги за сезона 18/19 во категории 2006-2011. 48 екипи, 36 натпревари и повеќе од 800 деца кои и денес ги покажаа своите мајстории. Кои екипи се пласираа во финалињата, а кои ќе играат за освојување на третите места можете да погледнете подолу.

Дијаграм 2019 ДЛ-ден два.pdf 

Старт на сите натпревари за 3то место во 09,30 а старт на финалните натпревари во 10,30 часот, утре на тренинг центар Петар Милошевски. За најдобрите изненадување. Сите сте добредојдени!
   
   
Актуелности

14.10.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година го одржа последниот тренинг во пресрет на дуелот со Казахстан

Ристовски и Руфати: Не се сомневаме дека тимот повторно ќе го даде најдоброто од себе за нова победа во квалификациите....

Календар

15 Окт

14:30 Македонија - Казахстан
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација