Содржини

19.08.2015   Делегирање - Младински Куп

Одржан ждребот за младинските куп натпреварувања

На 18.08.2015 беше одржано извлекувањето на двојките за 1/16 финалните натпреварувања во категориите помлади пионери, пионери, кадети и младинци.

19.05.2015   Делегирање - Младински Куп

Металург победници на Купот на Македонија за младинци

Младинската екипа на Металург ја одбрани титулата во Купот на Македонија. Во 23-то финале од Купот на Македонија за младинци, фудбалерите на Влатко Колев го победија тимот на Шкупи со 3:0.

Календар
А репрезентација