Делегирање Втора МФЛ Исток и Запад 9 коло, сезона 2017/18

Објавено на 19 Октомври, 2017 во Втора МФЛ


Во продолжение делегирањето за Втора МФЛ Исток и Втора МФЛ Запад 9 коло

9 коло Втора МФЛ Запад.pdf 

9 коло Втора МФЛ Исток.pdf    
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација