Делегирање Втора МФЛ, ИСТОК и ЗАПАД 17 коло, сезона 2017/18

Објавено на 15 Март, 2018 во Втора МФЛ


Во продолжение делегирањето за Втора МФЛ, ИСТОК и ЗАПАД, 17 коло за сезона 2017/18

17 коло Втора МФЛ Исток.pdf 

17 коло Втора МФЛ Запад.pdf    
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација