Делегирање Втора МФЛ, 19 коло, Исток и Запад, сезона 2017/18

Објавено на 06 Април, 2018 во Втора МФЛ


Во продолжение делегирањето за Втора МФЛ 19 коло, Исток и Запад за сезона 2017/18

19 коло Втора МФЛ Запад.pdf 

19 коло Втора МФЛ Исток.pdf    
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација