Делегирање Втора МФЛ 18 коло, Запад и ИСТОК, сезона 2017/18

Објавено на 21 Март, 2018 во Втора МФЛ


Во продолжение делегирањето за Втора МФЛ ЗАПАД и ИСТОК, 18 коло, сезона 2017/18

18 коло Втора МФЛ Запад.pdf 

18 коло Втора МФЛ Исток.pdf 



   
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација