Делегирање Втора МФЛ 16 коло, ИСТОК и ЗАПАД, сезона 2017/18

Објавено на 09 Март, 2018 во Втора МФЛ


Во продолжение делегирањето за Втора МФЛ ИСТОК и ЗАПАД за 16 коло

16 коло Втора МФЛ Запад.pdf 

16 коло Втора МФЛ Исток.pdf    
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација