Делегирање Втора МФЛ 14 коло, Исток и Запад, сезона 2018/19

Објавено на 21 Ноември, 2018 во Втора МФЛ


Во продолжение официјалните лица за Втора МФЛ, 14 коло, Исток и Запад, сезона 2018/19

14 коло Втора МФЛ Исток.pdf 

14 коло Втора МФЛ Запад.pdf    
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација