Делегирање судии за Втора МФЛ 14 коло, сезона 2016/17

Објавено на 02 Декември, 2016 во Втора МФЛ


Во продолжение делегирањето за Втора МФЛ 14 коло 

14 kolo Vtora MFL.pdf    
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација