Делегирање Прва ЖФЛ 12 коло, сезона 2016/17

Објавено на 24 Март, 2017 во Прва ЖФЛ


Во продолжение делегирањето за Прва ЖФЛ 12 коло

СУДИИ КОНТРОЛОРИ 12 КОЛО ПРВА ЖЕНСКА ЛИГА.pdf    
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација