Делегирање Прва МФЛ 31 коло, сезона2017/18

Објавено на 27 Април, 2018 во Прва МФЛ


Во продолжение делегирањето за 31 коло Прва МФЛ за сезона 2017/18,

31 kolo Prva MFL.pdf 

Жребот за натпреварите од 32 коло ќе се спроведе во понеделник, 30 април 2018 година во ПРЕС салата на ФФМ во 12:30 часот.
   
   
Актуелности
Календар

21 Сеп

16:00 Македонија - Кипар
    Жени У19 пријателска

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации
14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација