Делегирање Прва Футсал Лига 8 коло, сезона 2016/17

Објавено на 10 Ноември, 2016 во Прва футсал лига


Во продолжение делегирањето за Прва Футсал Лига 8 коло

делегирање 8 коло 1 фл.pdf    
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација