Делегирање полуфинале Куп на Македонија Беласица - Македонија ЃП

Објавено на 25 Февруари, 2019 во Куп на Македонија


Во продолжение делегирањето на судии и службени лица за полуфиналниот натпревар од Куп на Македонија помеѓу Беласица и Македонија Ѓорче Петров:

Полуфинале Куп Беласица-Македонија Ѓ.П..pdf    
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација