Делегирање млади категории за викенд коло 12 и 13 ноември 2016

Објавено на 11 Ноември, 2016 во Млади делегирање


Во прилог делегирањето на судии и службени лица за натпреварите во младинските категории, викенд програма 12. и 13. ноември, 2016 г:

Делегирање на службени лица-Кадети Супер лига-11 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Езерски Регион-2003-9 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Југо Источен Регион-2002-9 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Југо Источен Регион-2003-9 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Кадети Втора лига-11 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Езерски Регион-2002-9 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Помлади Пионери Супер лига-11 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Скопски Регион-2002-9 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Скопски Регион-2003-9 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Скопски-ФФМ Регион-2003-9 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Пелагониски Регион-2002-9 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Пелагониски Регион-2003-9 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Полошки Регион-2002-9 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Помлади Пионери Втора лига-11 коло.pdf 
   
   
Актуелности

13.10.2018    Вести

Вечно ќе се памети првата победа на Македонија во Крањ против Словенија

На 13. октомври 1993 година во Крањ, започна историјата на нашата фудбалска репрезентација. Стартуваше со блескав триумф...

Календар

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација