Делегирање млади категории викенд програма 26-27.08.2017

Објавено на 25 Август, 2017 во Млади делегирање


Во прилог делегирањето на судии и службени лица во млади категории:

Делегирање на службени лица-Помлада пионерска втора лига 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Кадетска втора лига 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Регионална Скопска лига-ФФМ Пом.Петлиња 2004- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Регионална Скопска лига-ФФМ Петлиња 2003- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Регионална Пелагонско-Езерска лига Пом.Петлиња 2004- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Регионална Пелагонско-Езерска лига Петлиња 2003- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Регионална Скопска лига Пом.Петлиња 2004- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Регионална ЈУГОИСТОЧНА лига Пом.Петлиња 2004- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Регионална Скопска лига Петлиња 2003- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-РегионалнаЈУГОИСТОЧНА лига Петлиња 2003- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Регионална Помлада Пионерска лига Исток- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Регионална Пионерска лига Исток- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Регионална Кадетска лига Запад- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Регионална Младинска лига Запад- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Полошки регион 2003-04- 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Помлада пионерска супер лига 1 коло.pdf 

Делегирање на службени лица-Кадетска супер лига 1 коло.pdf 



   
   
Актуелности

13.10.2018    Вести

Вечно ќе се памети првата победа на Македонија во Крањ против Словенија

На 13. октомври 1993 година во Крањ, започна историјата на нашата фудбалска репрезентација. Стартуваше со блескав триумф...

Календар

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација