Делегирање млади категории 12 и 13 коло, сезона 2017/18

Објавено на 24 Ноември, 2017 во Младински Лиги


Во продолжение делегирањето за младите категории 12 и 13 коло, сезона 2017/18

Делегирање на службени лица-12 коло Кадетска Втора лига.pdf 

Делегирање на службени лица-12 коло Кадетска Регионална лига-Запад.pdf 

Делегирање на службени лица-12 коло Кадетска Супер лига.pdf 

Делегирање на службени лица-12 коло Помлада пионерска Втора лига.pdf 

Делегирање на службени лица-12 коло Помлада пионерска Супер лига.pdf 

Делегирање на службени лица-12 коло Скопска ФФМ лига-Петлиња 2003 ген.pdf 

Делегирање на службени лица-12 коло Скопска ФФМ лига-Помали Петлиња 2004 ген.pdf 

Делегирање на службени лица-13 коло Југо Источна лига-Петлиња 2003 ген..pdf 

Делегирање на службени лица-13 коло Југо Источна лига-Помали Петлиња 2004 ген..pdf 

Делегирање на службени лица-13 коло Пелагониско Езерска лига-Петлиња 2003 ген..pdf 

Делегирање на службени лица-13 коло Пелагониско Езерска лига-Помали Петлиња 2004 ген..pdf 

Делегирање на службени лица-13 коло Полошка лига-Петлиња 2003 ген.pdf 

Делегирање на службени лица-13 коло Скопска лига-Петлиња 2003 ген.pdf 

Делегирање на службени лица-13 коло Скопска лига-Помали Петлиња 2004 ген.pdf    
   
Актуелности

13.10.2018    Вести

Вечно ќе се памети првата победа на Македонија во Крањ против Словенија

На 13. октомври 1993 година во Крањ, започна историјата на нашата фудбалска репрезентација. Стартуваше со блескав триумф...

Календар

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација