Делегирање 21 коло Прва МФЛ, 2016/17

Објавено на 03 Март, 2017 во Прва МФЛ


Во продолжение делегирањето на судии и службени лица за 21 коло од Првата Македонска Фудбалска Лига во натпреварувачка сезона 2016/17:

1-21.pdf    
   
Актуелности

17.04.2018    Вести

Академијата на ФФМ оствари четири победи на пет натпревари на турнирот во Ереван

Нашиот Матеј Георгиев беше прогласен за најдобар фудбалер на турнирот на кои само Македонија беше претставувана од Акаде...

Календар
А репрезентација