Делегирање 15 и 16 коло Прва МФЛ, сезона 2016/17

Објавено на 15 Ноември, 2017 во Прва МФЛ


Во прилог делегирањето на судии и службени лица за натпреварите од 15 и 16 коло во прва МФЛ, за натпреваруваќка сезона 2016/17:

15 kolo Prva MFL.pdf 

16 kolo Prva MFL.pdf    
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација