Делегирање 14 коло Втора Лига Исток и Запад, сезона2017/18

Објавено на 22 Ноември, 2017 во Втора МФЛ


Во прилог делегирањето на судии и службени лица за натпреварите од 14 коло во Втора Лига Исток и Втора Лига Запад, натпреварувачка сезона 2017/18:

14 коло Втора МФЛ Исток.pdf 

14 коло Втора МФЛ Запад.pdf    
   
Актуелности

22.05.2018    Вести

Купот на Македонија ќе биде пренесуван и на знаковен јазик

Во обезбедувањето знаковен превод на финалето од Купот на Македонија меѓу Пелистер и Шкендија, ФФМ и Национална спортска...

Календар

24 Мај

17:00 Азербејџан - Македонија
    У21 пријателска

27 Мај

17:00 Азербејџан - Македонија
    У21 пријателска
А репрезентација