Делегирање 11 коло Втора МФЛ Исток

Објавено на 01 Ноември, 2018 во Втора МФЛ


Во продолжение делегирањето на судии и службени лица за 11 коло од Втора МФЛ Исток за натпреварувачка 2018/19:

11 kolo Vtora MFL Istok.pdf    
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација