Делегирање - Футсал 1 и 2 лига

Објавено на 21 Октомври, 2016 во Прва футсал лига, Втора Футсал лига


Во продолжение делегирање на официјални лица за футсал натпреварите од Прва и Втора лига:

Делегирање 6 коло 1 футсал лига.pdf

Делегирање 1 коло 2 футсал лига.pdf   
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација