Благоја Милевски го објави списокот повикани фудбалери за натпреварите против Црна Гора и Бугарија

Објавено на 14 Март, 2017 во Вести, До 21 год


Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го објави спосокот на фудбалери на кои ќе смета на контролните натпревари против Црна Гора на 24. март и против Бугарија на 28. март на домашен терен.
   
   
Актуелности

17.04.2018    Вести

Академијата на ФФМ оствари четири победи на пет натпревари на турнирот во Ереван

Нашиот Матеј Георгиев беше прогласен за најдобар фудбалер на турнирот на кои само Македонија беше претставувана од Акаде...

Календар
А репрезентација