Билетите за последниот натпревар од Лига на Нации, Македонија - Гибралтар од денес во продажба

Објавено на 12 Ноември, 2018 во Билети, Вести


Од денес во продажба се пуштени билетите за последниот натпревар на нашата А репрезентација во рамки на новото УЕФА натпреварување, Лига на Нации. Македонската А репрезентација на 19. ноември со почеток во 20.45 ч. го пречекува Гибралтар на Националната Арена Филип Втори во Скопје.

Билетите за натпреварот по цена од 100 и  150 денари од денес можат да се купат на продажното место на ФФМ во Скопје Сити Мол, онлајн на https://www.karti.com.mk/ како и во продажната мрежа на МК Тикетс:

Доколку сте заинтересирани за купување на ВИП билети, истите се достапни по цена од 1000 денари низ горенаведената продажна мрежа.   
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација