Содржини

15.07.2015   Билети

Во продажба билетите за Македонија - Шпанија

Од утре, 16. јули во продажба ќе бидат пуштени влезниците за натпреварот Македонија – Шпанија кој ќе се одигра на 8. септември на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

14.05.2015   Билети

Билетите за финалниот натпревар од Купот на Македонија официјално се пуштени во продажба.

Билетите за финалниот натпревар Работнички - Тетекс од Купот на Македонија, Фудбалската федерација на Македонија преку официјалниот дистрибутер MkTickets официјално ги пушти во продажба.

04.03.2015   Билети

Утврдени цените за натпреварот меѓу А репрезентациите на Македонија и Австралија

Фудбалската Федерација на Македонија ги утврди цените на билетите за натпреварот меѓу А репрезентациите на Македонија и Австралија на 30. март на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација