МК EN SQ 0.0797

Бесарт Абдурахими

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


12 натпревари / 1 гол

Позиција: Среден ред

Датум на раѓање:31.07.1990

Клуб: Локерен (Белгија)
   
   
Актуелности

24.03.2017    Вести

Македонија убедливо со 3:0 победи во Лихтенштајн

Најдобрата репрезентација на Македонија вечерва во Вадуц славеше со убедливи 0:3 над Лихтенштајн, во натпревар од петото...

Календар

28 Мар

14:00 Македонија - Бугарија
    У21 пријателска
18:00 Македонија - Белорусија
    А репрезентација пријателска
А репрезентација