МК EN SQ 0.0844

Арменд Алими

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


10 натпревари / 0 голови

Позиција: Среден ред

Датум на раѓање: 11.12.1987

Клуб: Шкендија   
   
Актуелности

24.03.2017    Вести

Македонија убедливо со 3:0 победи во Лихтенштајн

Најдобрата репрезентација на Македонија вечерва во Вадуц славеше со убедливи 0:3 над Лихтенштајн, во натпревар од петото...

Календар

28 Мар

14:00 Македонија - Бугарија
    У21 пријателска
18:00 Македонија - Белорусија
    А репрезентација пријателска
А репрезентација