Александар Васовски гостин во емисијата Куќа на фудбалот

Објавено на 10 Октомври, 2018 во Вести


Погледнете го гостувањето на Александар Васовски, тренер на екипата на Вардар во емисијата „Куќа на фудбалот“. Поранешниот македонски репрезентативец зборува за актуелната состојба во нашиот најтрофеен клуб, резултатите од досегашниот тек на првенството, шансите за шампионска титула, како и за настапите на репрезентацијата на Македонија во Лига на нации.  

Во „Куќа на фудбалот“ погледенете ги и најинтересните моменти и головите од сите натпревари од натпреварите од 9. коло во 1 МФЛ.  


   
   
Актуелности

17.05.2019    Вести

Првите луѓе на ФФМ на состанок со асоцијациите членки и раководството на УЕФА

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски имаа средба и со Наташа Андонова. На нашата ...

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација