Александар Трајковски: Подобри сме од Азербејџан, да го потврдиме тоа и на терен

Објавено на 25 Март, 2018 во Вести, Вести


Најдобрата репрезентација на Македонија ги продолжува подготовките за натпреварот со Азербејџан на 27. март на “Мардан” арена во Белек. По ремито без голови против Финска, селекцијата на Игор Ангеловски се надева на многу поефикасен натпревар против Азербејџан. Офанзивниот фудбалер на Палермо, Александар Трајковски вели дека сме поквалитетни од противникот, но тоа мораме да го потврдиме и на терен. 

“Веќе шест дена сме тука во Турција и сме презадоволни од условите за работа. Максимално се подготвуваме и за натпреварот со Азербејџан. Против Финска одигравме цврст и неизвесен натпревар во кој нашиот противник беше одлично поставен на теренот и многу дисциплиниран. Имавме шанси, но не ги искористивме за победа. Се надевам дека задутре ќе одиграме подобро и ќе постигнеме поволен резултат. Можеме да се надигруваме со нив и се гледа дека сме поквалитетен тим, а тоа сакаме да го покажеме и на терен“, изјави Александар Трајковски.    
   
Актуелности

17.05.2019    Вести

Првите луѓе на ФФМ на состанок со асоцијациите членки и раководството на УЕФА

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски имаа средба и со Наташа Андонова. На нашата ...

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација