UEFA –EURO U19: Futbollistët e Maqedonisë për kualifikim në KE 2018

Publikuar më 13 Март, 2018 Lajme, Deri më 19 vjet


Seleksionuesi i përfaqëssueses U 19 të Maqedonisë, Vujadin Stanojkoviç ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për raundin kualifikues elitar për kualifikim në Kamionatin Europian që do të zhvillohet këtë vit në Finlandë.

Prej 21 deri më 27 mars turneu kualifikues elitar do të organizohet në Shkup, ndërsa kundërshtarë të Maqedonisë U 19 do të jenë përfaqësueset e Anglisë, Hungarisë dhe Letonisë. Për ndeshjet që do të luhen në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” dhe arenën nacionale “Filipi i Dytë” udhëheqësi i shpresave të vendit ka ftuar këta futbollistë:

Duelin e parë Maqedonia U19 do ta luajë më 21 mars kundër Letonisë, ndërsa më 24 mars pason përballja me Hungarinë. Turneu mbyllet me përballjen me Anglinë më 27 mars.    
   
Aktuale

21.09.2018    Lajme

Maqedonia U15 fiton dy testet me Shqipërinë

Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë shënoi dy fitore në përballjet kontrolluese me Shqipërinë....

Kalendar

26 Сеп

15:30 Maqedoni - Bosnja e Hercegovina
    FU17 per kualifikimet në Europian
15:30 Hungaria - Franca
    FU17 per kualifikimet në Europian

12 Окт

00:00 Rusia - Maqedoni
    U21 per kualifikimet në Europian

13 Окт

20:45 Maqedoni - Lihtenshtajni
    UEFA Liga e Kombeve

16 Окт

14:30 Maqedoni - Gibraltar
    U21 per kualifikimet në Europian
18:00 Ermenia - Maqedoni
    UEFA Liga e Kombeve

16 Ное

20:45 Lihtenshtajni - Maqedoni
    UEFA Liga e Kombeve
20:45 Maqedoni - Gibraltar
    UEFA Liga e Kombeve
Reprezentacioni A