U 19 (F): Maqedonia mbylli turneun kualifikues për KE

Publikuar më 19 Септември, 2014 Deri më 19 vjet Femra

Përfaqësuesja U 19 e femrave të Maqedonisë është pozicionuar në vendin e tretë në turneun kualifikues për Kampionatin Evropian.

Në ndeshjet të cilat përfaqësuesja jonë i zhvilloi në Portugali, kemi humbur në duelet me Portugalinë dhe Rusinë, ndërsa barazuam 2:2 me Bjellorusinë. Autore të golave kundër Bjellorusisë ishin Simona Krstanovska dhe Natasha Levkova. Rusia zuri vendin e parë me tre fitore, para Portugalisë, Maqedonisë dhe Bjellorusisë.   
   
Aktuale
Kalendar

01 Окт

11:00 Rumania - Sllovakia
    FU19 per kualifikimet në Europian
15:30 Franca - Maqedoni
    FU19 per kualifikimet në Europian

02 Окт

15:00 Maqedoni - Kazakistani
    Reprezentacioni A i femrave per kualifikimet në Europian

04 Окт

11:00 Franca - Rumania
    FU19 per kualifikimet në Europian
15:30 Sllovakia - Maqedoni
    FU19 per kualifikimet në Europian

05 Окт

15:00 Maqedoni - Serbia
    Reprezentacioni A i femrave per kualifikimet në Europian

07 Окт

11:00 Sllovakia - Franca
    FU19 per kualifikimet në Europian
15:00 Maqedoni - Rumania
    FU19 per kualifikimet në Europian
17:00 Mali i Zi - Maqedoni
    U21 per kualifikimet në Europian
20:45 Maqedoni - Sllovenia
    Reprezentacioni A per kualifikimet në Europian
Reprezentacioni A