Të mbështesim ekipet tona në Kupat e Europës

Publikuar më 09 Јули, 2019 Lajme


Në vigjilie të ndeshjeve të skuadrave që do ta përfaqësojnë vendin në Kupat Europiane të UEFA-së, Federata e futbollit të Maqedonisë ju dëshiron shumë fat dhe sukses, Shkëndijës në eliminatoret e Ligës së Kampionëve dhe Akademia Pandevit, Shkupit e Makedonija Gj.P. në eliminatoret e Europa Ligës.

Klubet të cilat këtë sezon garues prezantojnë vendin në Ligën e Kampionëve dhe Europa Ligë kanë kuadër shumë cilësorë, njerëz ambiciozt të përkushtuar në futboll dhe ata mund të plotësojnë standardet e UEFA-së. Jemi të bindur se klubet tona që do na përfaqësojnë në Kupat e Europës do t’i organizojnë shkëlqyeshëm ndeshjet e tyre dhe do të kontribuojnë për atmosferë pozitive në stadiume. Besojmë se mbëtetësit dhe dashamirët e futbollit do të jenë në krah të ekipeve të tyre në drejtim të arritjes së rezultateve pozitive.    
   
Reprezentacioni A