Ndeshje kontrolluese me Qipron për përfaqësueset U15 dhe U16

Publikuar më 12 Декември, 2017 Lajme


Përfaqësueset U15 dhe U16 të Maqedonisë më 12 dhe 14 dhjetor do të zhvillojnë nga dy ndeshje kontrolluese me përfaqësueset përkatëse të Qipros. Reprezentacioni U15 i Maqedonisë dy ndeshjet do t’i zhvillojë në stadiumin „Kouklia Community“.  Ndeshja e parë do të luhet në orën 14:30, ndërsa takimi i dytë më 14 dhjetor do të nisë në orën 11:00.

Në listën e Maqedonisë U15 për këto ndeshje janë ftuar këta futbollistë:

PORTIERË: Stefan Mitrov (Baden), Luka Stojkovski (Vardar);

MBROJTËS: Lavdrim Ibrahimi (Akademia Pandev), Abdullah Hasani (Vardar), Andrej Stojçevski (Akademia FFM), Stefan Despotovski (Red Star), Hristijan Nikollovski (Akademia FFM), Samet Rexhepi (Akademia FFM), Vasko Gligorov (Akademia Pandev);

MESFUSHORË: Darko Stojanovski (Akademia Pandev), Oktaj Rakipi (Akademia FFM), Luka Gjorgievski (Vojvodina), Vane Krstevski (Akademia FFM), Damjan Qosevski (Akademia FFM), Bahir Feta (Akademia FFM), Filip Trpçevski (Haken);

SULMUES: Darko Markovski (Akademia FFM), Dashmir Elezi (Shkëndija), Gregori Davkov (Akademia FFM) dhe Emir Saitovski (Olimpia).

Përfaqësuesja U16 ndeshjet e saj do t’i zhvillojë në stadiumin „Paphiako Stelios Kyriakides Stadium “. Më 12 dhjetor ndeshja fillon në orën 11:00, ndërsa takimi i 14 dhjetorit luhet nga ora 14:30. Seleksionuesi Mario Vujoviq për ndeshjet me Qipron ka ftuar këta futbollistë:

PORTIERË: Marko Alçevski (Akademia Pandev), Filip Vanevski (Metalurg);

MESFUSHORË: Aleksandar Gjurkovski (Vardari), Gorazd Stojmenov (Nju Stars), Jasin Sali (Vardar), Filip Kostovski (Nju Stars), Ali Asani (Vardar), Antonij Patejçik (Vardar);

MESFUSHORË:  Ivan Nikollov (Akademia Pandev), Vllade Novevski (Vojvodina-Serbi), Filip Andonovski (Vardar), Stefan Gjorgiev (Nju Stars), Luka Stankovski (Rabotniçki);

SULMUES: Sava Avramovski (Crvena Zvezda-Serbi), Mario Kosteski (Rabotniçki), Arif Besfort (Standard-Belgjikë), Andrej Zhiviq (Real Nish-Serbi), Mario Ilievski (Vardar) dhe Metodi Maksimov (Rabotniçki).



   
   
Aktuale
Kalendar

20 Окт

11:00 Ishujt Fare - Izraeli
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Spanja - Maqedoni
    U17 per kualifikimet në Europian

23 Окт

11:00 Spanja - Ishujt Fare
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Izraeli - Maqedoni
    U17 per kualifikimet në Europian

26 Окт

14:30 Maqedoni - Ishujt Fare
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Izraeli - Spanja
    U17 per kualifikimet në Europian

16 Ное

20:45 Lihtenshtajni - Maqedoni
    UEFA Liga e Kombeve

19 Ное

20:45 Maqedoni - Gibraltar
    UEFA Liga e Kombeve
Reprezentacioni A