Maqedonia U 16 mundi 2:0 Bullgarinë

Publikuar më 26 Октомври, 2017 Lajme, Deri më 17 vjet

Përfaqësuesja U 16 e Maqedonisë shënoi fitore 0:2 në takimin e dytë kontrollues me Bullgarinë të luajtur ndërmjet këtyre dy gjeneratave në Sofje. Përfaqësuesja e drejtuar nga Mario Vujoviq kishte barazuar 1:1 në ndeshjen e parë me Bullgarinë. Andrija Zhiviq në minutën e 26-të shënoi golin e parë për Maqedoninë. Në pjesën e dytë vendasit kishin mundësi të mirë për të barazuar, mirëpo portieri Alçevski ndali goditjen e Georgievit.

Rezultatin shpresat e vendit e dyfishuan katër minuta pas startit të pjesës së dytë, kur Zhiviq asistoi për Ivan Nikollovin që shënoi për 2:0. Deri në fund të ndeshjes portieri Alçevski kishte performansë të shkëlqyeshme, duke ndalur goditjet e Atanasovit dhe Petrovit.

BULLGARIA U16 – MAQEDONIA U16 0:2

MAQEDONIA U16: Alçevski, Todorovski, Nikollov, Sali, Zhiviq, Ilievski, Petejçuk, Gjurkovski, Stankovski, Arifi, Maksimov.

Luajtën edhe: Veliçkovski, Ajdini, Stojmenov, Andonovski, Georgiev, Kosteski, Murati, Kostovski;

Seleksionues: Mario Vujoviq.