Kupa e Maqedonisë: Hidhet shorti për çerekfinalen e Kupës

Publikuar më 05 Октомври, 2018 Kupa e Maqedonisë, Lajme


Në shortin e sotëm në hapsirat e Federatës së futbollit të Maqedonisë u caktuan dyshet e çerekfinales së Kupës.

Fituesi aktual i trofeut, Shkëndija e Tetovës gjysmëfinalen do ta diskutojë me Pobedën e Prilepit. Akademia Pandev do të përballet me skuadrën e Ligës së Dytë, Korabin e Dibrës, ndërsa në dy dyshet tjera takohen Sileksi-Belasica dhe Makedonija Gj.P.-Rabotniçki.

Faza e çerekfinales luhet me nga dy ndeshje. Në rast të rezultatit të barabartë pas ndeshjeve të dyta, menjëherë kalohet në ekzekutimin e penaltive.

Ndeshjet e para luhen më 7 nëntor, ndërsa takimet e kthimit më 5 dhjetor.

Çerekfinalja e Kupës:
Shkëndija-Pobeda
Sileksi-Bellasica
Akademia Pandev-Korabi
Makedonija Gj.P.-Rabotniçki   
   
Aktuale
Kalendar

20 Окт

11:00 Ishujt Fare - Izraeli
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Spanja - Maqedoni
    U17 per kualifikimet në Europian

23 Окт

11:00 Spanja - Ishujt Fare
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Izraeli - Maqedoni
    U17 per kualifikimet në Europian

26 Окт

14:30 Maqedoni - Ishujt Fare
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Izraeli - Spanja
    U17 per kualifikimet në Europian

16 Ное

20:45 Lihtenshtajni - Maqedoni
    UEFA Liga e Kombeve

19 Ное

20:45 Maqedoni - Gibraltar
    UEFA Liga e Kombeve
Reprezentacioni A