Ivan Triçkovski përfundimisht humb dy ndeshjet e rradhës

Publikuar më 09 Октомври, 2018 Lajme, Lajme


Sulmuesi i Maqedonisë dhe AEK Larnaka-s, Ivan Triçkovski për shkak të lëndimit definitivisht del nga kombinimi për ndeshjet e rradhës në Ligën e Kombeve me Lihtenshtajnin (13 tetor) dhe Armeninë (16 tetor). Pas testimeve mjekësore të detajuara është konfirmuar se Triçkovski ka zgjatje të muskulit të kofshës dhe për rikuperim do të ketë nevojë të pauzojë dhjetë ditët e ardhshme.    
   
Aktuale
Kalendar

20 Окт

11:00 Ishujt Fare - Izraeli
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Spanja - Maqedoni
    U17 per kualifikimet në Europian

23 Окт

11:00 Spanja - Ishujt Fare
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Izraeli - Maqedoni
    U17 per kualifikimet në Europian

26 Окт

14:30 Maqedoni - Ishujt Fare
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Izraeli - Spanja
    U17 per kualifikimet në Europian

16 Ное

20:45 Lihtenshtajni - Maqedoni
    UEFA Liga e Kombeve

19 Ное

20:45 Maqedoni - Gibraltar
    UEFA Liga e Kombeve
Reprezentacioni A