Finalet e Kupës në gjitha kategoritë transmetohen direkt në tv.ffm.mk

Publikuar më 19 Мај, 2017 Lajme


Në periudhën prej 23 maj deri më 3 qershor në programë janë finalet e Kupës në të gjitha kategoritë e reja. Terminet për zhvillimin e ndeshjeve janë si vijon:

23.05.2017 (e martë, ora 10:30)  Akademia Pandev – Rabotniçki (Kadetët)

23.05.2017 (e martë, ora 17:30)  Rabotniçki – Akademia Pandev (Juniorë)

24.05.2017 (e mërkurë, ora 10:30)  Vardari – Rabotniçki (Pionerë)

24.05.2017 (e mërkurë, ora 17:30)  Metalurg - Shkëndija (Pionerë të rinjë)

28.05.2017 (e shtunë, ora 19:00)  Shkupi – Velesi (Futsall)

31.05.2017 (e mërkurë, ora 17:00)  Dragon – QS Istatov (Femrat)

01.06.2017 (e enjte, ora 17:30)  Vardari – Akademia Pandev (fatosat – gjenerata 2003)

03.06.2017 (e shtunë,ora 10:30)  Rabotniçki – Vardari (fatosët – gjenerata 2002)

Federata e futbollit të Maqedonisë do të ndajë trofe në 8-të gjenerata. Vendas i katër ndeshjeve të para finale është Ohri, ndërsa ndeshjet do të luhen në stadiumin “Burimet e Bilianës”. Vendas i finales në konkurencë të femrave, si dhe finales së Kupës në futsal është Strumica. Në fillim të muajit të ardhshëm në terenet e kompleksit “Petar Milloshevski” në Shkup do të ndahen trofetë dhe medaljet për fatosët,  gjeneratat 2002 dhe 2003.

Federata e futbollit të Maqedonisë nga gjithë ndeshjet do të realizojë transmetim të drejtëpërdrejtë në paltformën televizive, tv.ffm.mk.   
   
Aktuale

17.04.2018    Lajme

Akademia e FFM-së shënoi 4 fitore në 5 ndeshje në turneun në Erevan

Anëtari i Akademisë së FFM-së, Matej Georgiev është shpallur lojtari më i mirë i turneut në të cilin vetëm Maqedonia për...

Kalendar
Reprezentacioni A