FFM-Liga e Fëmijëve: Luhen ndeshjet finale dhe ato për vendin e tretë

Publikuar më 03 Јуни, 2018 Lajme, Ligat e Fëmijëve


Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup sot u luajtën ndeshjet finale dhe takimet për vendin e tretë në turneun përfundimtar të FFM-së, Liga e Fëmijëve për sezonin garues 2017/2018. Në turneun final këtë fundjavë morrën pjesë 24 skuadra dhe më shumë se 400 pjesëmarrës nga gjithë vendi.

Në tre kategori vendi i parë i takoi KF Vardarit, KF Forca triumfoi në dy kategori, ndërsa KF Albarsa i’u gëzua vendit të parë në një kategori.

Në vazhdim keni rezultatet e ndeshjeve finale:

Дијаграм 2018 ДЛ-so-rezultati.pdf    
   
Aktuale
Kalendar

16 Окт

14:30 Maqedoni - Gibraltar
    U21 per kualifikimet në Europian
18:00 Ermenia - Maqedoni
    UEFA Liga e Kombeve

20 Окт

11:00 Ishujt Fare - Izraeli
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Spanja - Maqedoni
    U17 per kualifikimet në Europian

23 Окт

11:00 Spanja - Ishujt Fare
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Izraeli - Maqedoni
    U17 per kualifikimet në Europian

26 Окт

14:30 Maqedoni - Ishujt Fare
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Izraeli - Spanja
    U17 per kualifikimet në Europian

16 Ное

20:45 Lihtenshtajni - Maqedoni
    UEFA Liga e Kombeve
20:45 Maqedoni - Gibraltar
    UEFA Liga e Kombeve
Reprezentacioni A