Angellovski publikoi listën për takimet me Finlandën dhe Azerbejxhanin

Publikuar më 07 Март, 2018 Lajme, Lajme


Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski ka publikuar listën me futbollist të ftuar për dy ndeshjet kontrolluese ndaj Finlandës dhe Azerbejxhanit në Antalia të Turqisë. Në listën e seleksionuesit Angellovski nuk kishte ndryshime nga ndeshjet e kaluara, me çka me kualitet të testuar kërkohet të përgatitet lojë e cila besohet se do të sjellë suksese në Ligën e Kombëve që do të fillojë në shtator. Për shkak lëndimit në listë mungon David Mitov Nilson, ndërsa ftesë ka marrë portieri i ri i Arsenalit, Deni Iliev.

“Para nesh është një vit shumë i rëndësishëm dhe plasmani në Ligën e Kombëve. Nuk planifikojë ndryshime drastike. E para është që nuk ka vend për eksperimente, ndërsa e dyta është se viti 2017-të ishte shumë i mirë dhe jam i kënaqur nga të gjithë reprezentuesit. Ajo që është e mirë nuk duhet të ndërohet. Kemi rast të mirë në Ligën e Kombëve dhe dua që të fitojmë vendin e parë”, ka thënë Angellovski.

Grumbullimi i përfaqësueses A të Maqedonisë është paraparë me 18 mars në Antalia, ndërsa ndeshjet janë do të zhvillohen me 23 mars ndaj Finlandës dhe 27 mars përballë Azerbejxhanit.   
   
Aktuale

21.09.2018    Lajme

Maqedonia U15 fiton dy testet me Shqipërinë

Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë shënoi dy fitore në përballjet kontrolluese me Shqipërinë....

Kalendar

26 Сеп

15:30 Maqedoni - Bosnja e Hercegovina
    FU17 per kualifikimet në Europian
15:30 Hungaria - Franca
    FU17 per kualifikimet në Europian

12 Окт

00:00 Rusia - Maqedoni
    U21 per kualifikimet në Europian

13 Окт

20:45 Maqedoni - Lihtenshtajni
    UEFA Liga e Kombeve

16 Окт

14:30 Maqedoni - Gibraltar
    U21 per kualifikimet në Europian
18:00 Ermenia - Maqedoni
    UEFA Liga e Kombeve

16 Ное

20:45 Lihtenshtajni - Maqedoni
    UEFA Liga e Kombeve
20:45 Maqedoni - Gibraltar
    UEFA Liga e Kombeve
Reprezentacioni A