Содржини

29.09.2014   А репрезентација - Вести

Ѓорѓиоски: Со Кајмакоски не обединува истрајноста и вербата во себе

Даниел Кајмакоски, нашата музичка ѕвезда официјално беше претставен како промотор на настапите на А репрезентацијата на Македонија.

09.09.2014   А репрезентација - Вести

Убедлив пораз од Шпанија

Македонската фудбалска репрезентација претрпе убедлив пораз од 5:1 против европскиот првак Шпанија на стартот од новиот квалификациски циклус за ЕП 2016.

07.09.2014   А репрезентација - Вести

Македонија го одржа последниот тренинг пред Шпанија

Репрезентацијата на Македонија вечерва го одржа последниот официјален тренинг пред натпреварот со Шпанија на почетокот на квалификациите за Европското Првенство во Франција во 2016 година.

03.09.2014   А репрезентација - Вести

A репрезентација: Од денес комплетни во Шпанија

Македонската А селекција од денес ќе се комплетира.

25.08.2014   А репрезентација - Вести

Македонската репрезентација подготвена за новиот квалификациски циклус

Ѓуровски го објави списокот за првиот квалификациски натпревар за ЕП 2016 против Шпанија.

17.07.2014   А репрезентација - Вести

Напредок од шест позиции на ФИФА листата

Македонската А репрезентација е рангирана на 74. место на најновата листа на најдобри светски селекции која денеска ја објави ФИФА.

16.07.2014   А репрезентација - Вести

Тричковски официјално во Ал Наср

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски официјално потпиша договор со Ал Наср, еден од најдобрите клубови во Обединетите Арапски Емирати.

23.06.2014   А репрезентација - Вести

Реми против Кина на вториот натпревар во Јинан

Македонската репрезентација составена од играчи од домашниот шампионат одигра нерешено, 0:0 против А селекцијата на Кина на вториот контролен натпревар меѓу двете селекции.

Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација