Содржини

05.06.2015   А репрезентација - Вести

А репрезентација ги започнува подготовките за Словачка

Македонската фудбалска репрезентација на 14 јуни со новиот селектор Љубинко Друловиќ, го игра квалификацискиот натпревар со Словачка во Жилина.

28.04.2015   А репрезентација - Вести

Претставен Љубинко Друловиќ - Заеднички да ја вратиме надежта

Новиот селектор на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ денеска во "Куќата на фудбалот" официјално беше промовиран на својата нова должност.

23.04.2015   А репрезентација - Вести

ЉУБИНКО ДРУЛОВИЌ Е НОВИОТ СЕЛЕКТОР НА А РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА

Љубинко Друловиќ е изборот за селектор на најдобрата македонската фудбалска репрезентација. Со некогашниот прославен фудбалер на Порто и Бенфика и поранешен репрезентативец на СР Југославија е потпишан договор на две и пол години.

31.03.2015   А репрезентација - Вести

Нерешено без голови на пријателскиот дуел против Австралија

Македонската А репрезентација одигра контролен натпревар против селекцијата на Австралија. На стадионот „Филип Втори" во Скопје нашата репрезентација одигра нерешено 0-0.

28.03.2015   А репрезентација - Вести

Болен пораз од Белорусија

Македонскиот A национален тим доживеа непријатен пораз од 1:2 од Белорусија во натревар од квалификациите за Европското Првенство кое во 2016 година ќе се одржи во Франција.

23.03.2015   А репрезентација - Вести

Марио Ѓуровски откажа поради повреда, Душко Трајчевски повикан во А репрезентацијата

Македонската А репрезентација вечерва во хотел „Гранд плаза“ во Скопје го има првиот собир во пресред на почетокот на подготовките за натпреварот со Белорусија од квалификациите за Европското првенство 2016 година.

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација