Содржини

27.02.2015   А репрезентација - Вести

Македонија – Австралија на 30. март во Скопје

Македонската А репрезентација на 30. март во Скопје ќе одигра пријателски натпревар против најдобрата репрезентација на Австралија.

16.11.2014   А репрезентација - Вести

Повторно пораз во одлична игра, Македонија – Словачка 0:2

Македонската А репрезентација загуби од Словачка со 2:0 на Националната арена „Филип Втори“ во натпревар од четвриот круг од квалификациите за пласман на ЕП 2016 во Франција.

13.11.2014   А репрезентација - Вести

Ѓуровски: Храбро, паметно, дисциплинирано

Македонската А репрезентација в сабота од 20.45 часот на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција.

10.11.2014   А репрезентација - Вести

Без Агим Ибраими против Словачка

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година.

Календар
А репрезентација