Содржини

21.08.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Друловиќ: Очекувам да издвојуваме победа над Луксемубрг

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ, по објавувањето на списокот на повикани фудбалери за квалификациските натпревари против Луксембург и Шпанија истакна дека не очекувааат двa значајни дуела.

14.06.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Пораз на дебито на Друловиќ

Лубинко Друловиќ со пораз дебитираше на клупата на нашиот најдобар национален тим, откако вечерва претрпевме пораз од 2-1 од Словачка во натпревар од квалификациите за Европското Првенство кое во 2016 година ќе се одржи во Франција.

10.06.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Љубинко Друловиќ: Верувам во тимот и се надевам на добра игра

На ден пред тргнувањето за Словачка, селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативците Томе Пачовски и Агим Ибраими на прес конференција ги споделија впечатоците и очекувањата од подготвителниот период.

30.05.2014   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Квалификации за ЕУРО 2016, Македонија во група Ц

Погледнете ги термините за квалификациските натпревари за ЕУРО 2016 во групата Ц каде Македонската А Репрезентација ќе се бори за пласман:

Календар
А репрезентација