Содржини

16.10.2015   А репрезентација - Вести

Љубинко Друловиќ официјално не е селектор на А репрезентацијата на Македонија

По натпреварот во Борисов против Белорусија од квалификациите за ЕП 2016. во Франција заврши договорот меѓу Фудбалската федерација на Македонија и селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ.

12.10.2015   А репрезентација - Вести

Реми без голови за крај на квалификациите

Македонија ги завршува овие квалификации со 4 бода. Вечерва во Борисов Македонија одигра нерешено без голови против домашната Белорусија.

12.10.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Реми без голови за крај на квалификациите

Македонија ги завршува овие квалификации со 4 бода. Вечерва во Борисов Македонија одигра нерешено без голови против домашната Белорусија.

11.10.2015   А репрезентација - Вести

Друловиќ и Шиков: Бараме поволен резултат за крај

Натпреварот Белорусија-Македонија се игра во понеделник во Борисов, со почеток од 20:45 минути по македонско време.

Календар

14 Ное

14:00 Македонија - Хрватска
    У19 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

17 Ное

17:00 Чешка - Македонија
    У19 квалификации за Европско

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации

20 Ное

17:00 Луксембург - Македонија
    У19 квалификации за Европско
А репрезентација