МК EN SQ 0.0891

А репрезентација: Македонија – Бугарија на 29. март во Скопје

Објавено на 14 Јануари, 2016 во Вести, Вести


Најдобрата македонска репрезентација ќе одигра пријателски натпревар против Бугарија на 29. март на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје. Натпреварот ќе биде седми пријателски меѓу двете селекции. Македонија има две победи, последната во 2013 година кога со головите на Ибраими и Трајковски славевме со 2:0.

На првиот пријателски дуел во Кочани во 1994. година беше 0:0, во Софија 1996. година загубивме со 3:0, на Градски стадион во Скопје во 1996. година беше 1:0 за Македонија, 2001. и 2006. година во Софија и Скопје, Бугарија победи со 1:0.

На 23. март селекцијата предводена од Игор Ангеловски ќе гостува во Копер на контролен дуел против Словенија.
   
   
Актуелности

23.09.2016    Вести

Голем интерес за фудбалскиот натпревар Македонија-Италија

Над 3000 Италијани доаѓаат во Скопје да ја бодрат својата репрезентација...

22.09.2016    Билети

Октомври месец на репрезентативен фудбал! Билетите во продажба од понеделник, 26.09.2016

Националната Арена Филип Втори ќе биде домаќин на октомвриските квалификациски натпревари на А репрезентацијата и репрез...

Календар

06 Окт

20:45 Македонија - Израел
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Италија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

18:45 Македонија - Шкотска
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација