А репрезентација: Македонија - Финска на „Глорија арена“, против Азербејџан на арена „Мардан“

Објавено на 15 Март, 2018 во Вести, Вести


Македонската А репрезентација в недела ги започнува подготовките за двата контролни натпревари против Финска (23. март) и Азербејџан (27. март) кои ќе се одиграат во турска Анталија. 

Нашата најдобра селекција натпреварот против Финска ќе го одигра на „Глорија“ арена во 17:00 часот по македонско време, додека пресметката против Азербејџан четири дена подоцна ќе се одигра на „Мардан“ арена исто така во 17:00 часот. 
   
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација