А репрезентација: Дарко Велковски отпаѓа поради повреда, повик за Ѓоко Зајков

Објавено на 05 Октомври, 2018 во Вести


Дарко Велковски поради повреда нема да биде во составот на А репрезентацијата на Македонија за октомвриските натпревари во Лига на Нации против Лихтенштајн (13. октомври, Национална арена „Филип Втори“) и Ерменија (16. октомври, „Вазген Саргсјан“).

Дефанзивецот на Ријека има руптура на задната ложа и поради тоа не е во можност да конкурира за настап на претстојните натпревари.

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски прати дополнителен повик за Ѓоко Зајков од белгиски Шарлроа.    
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација